Array ( [0] => keli-komentarai-zvelgiant-i-naujus-tns-duomenis-2018-m-sausis-vasaris ) Keli komentarai žvelgiant į naujus TNS duomenis - 2018 m. sausis-vasaris.
EN
Blogas

Keli komentarai žvelgiant į naujus TNS duomenis - 2018 m. sausis-vasaris.

Reklamuotojų Top 25, visi žiniasklaidos kanalų tipai

2018 metų gruodžio mėnesio top 25 reklamuotojų sąrašo viršuje, kaip ir įprasta, įsitvirtinę telekomunikacijų, prekybos tinklų/portalų ir loterijų atstovai. Beje, prekybininkai (tinklai, vaistinės, internetinė prekyba) čia užima net 12 pozicijų. 

Tik 10-toje vietoje pasirodo RECKIT BENCKISER, atsilikdamas nuo lyderiaujančio LIDL daugiau kaip 2 kartus:

Top 25 Jan'18
Infogram
  • Kaip ir įprasta, sausio mėnesio reklamos biudžetai traukėsi lyginant su gruodžiu - bendras top 25 reklamuotojų reklamos apimties sumažėjimas buvo 26%.
  • Didėjo tik trijų tikrų reklamuotojų – CAMELIA, OREAL ir GLAXO SMITHKLINE biudžetai. Kiti trys reklamuotojai, padidinusieji biudžetus, buvo patys žiniasklaidos kanalai.
  • Tuo tarpu lyginant su pernykščiu sausiu top 25-tuko biudžetai padidėjo 4%.

Jau yra vasario mėnesio TV duomenys.

TV kanalų rikiuotė pagal bendros auditorijos (A 4+) dalį nesikeičia – pirmoje vietoje yra TV3:

 
TV channel ATV Share %
Infogram

Kanalų grupių varžybose dėl bendros auditorijos dalies (A 4+) pirmauja LNK grupė. Tiesa, TV3 grupė (AMB) lyderiauja pasiekiant kitų tikslinių grupių auditorijas - penkių iš čia pateikiamų šešių:

 
TV supplier ATV share %
Infogram

Aukščiausioje TV programų žiūrimumo pozicijoje vasario mėnesį buvo „X faktorius“, smarkiai atitrūkęs nuo KK2 penktadienio bei TV3 žinių su didžiausia auditorijos dalimi:

 
Program
Infogram

Dar pora pastebėjimų:

1. Didžiausių reklamuotojų dalis bendrame reklamos pinigų pyrage palaipsniui didėja. Štai top 25 reklamuotojų biudžetų dalis padidėjo nuo 31% 2014-2015 metais iki 35% 2017 metais:

 
total market changes
Infogram

2. Didieji reklamos davėjai daug intensyviau naudoja TV reklamą, o jos dalis didžiųjų reklamuotojų žiniasklaidos kanalų portfeliuose nuolat auga. Taip 2017 metais top 25 reklamuotojai apie 68% biudžeto skyrė TV reklamai. 2015 ir 2016 top 25 reklamuotojų TV biudžeto dalis sudarė atitinkamai 63% ir 65%.  Tuo tarpu visų kitų reklamuotojų TV reklamai skirtų biudžetų dalis svyravo tarp 36% ir 38%.

 
media split
Infogram