Array ( [0] => erkes-namai ) Erkės namai
EN
Blogas

Erkės namai

Lietuva – yra endeminė erkinio encefalito šalis. Sergamumas šia liga mūsų šalyje - didžiausias Europos sąjungoje (2015 metų duomenys).

Skiepai yra veiksminga apsauga nuo erkinio encefalito. Į Lietuvą atvykstantiems turistams itin rekomenduojama pasiskiepyti nuo šios ligos, tačiau patys lietuviai gyvendami epicentre neskuba to daryti arba skiepijasi per vėlai – sezonui jau prasidėjus. Skiepytis reiktų iš anksto, nes vakcinai pradėti veikti reikia laiko ir papildomo revakcinavimo. Priežastys nesiskiepyti įvairios:

  • edukacijos ir informacijos trūkumas;
  • sąmoningumo trūkumas (man taip neatsitiks);
  • bendras nusistatymas prieš skiepus (skepticizmas) ir t.t..  

Kampanijos tikslas buvo atkreipti dėmesį į problematiką – aiškiai parodyti, kad erkės yra aktyvios beveik ištisus metus, jos yra paplitusios ne tik užmiestyje, bet ir mieste. Taip pat paskatinti skiepytis Encepur vakcina jau dabar, nelaukiant kol prasidės sezonas.

Sprendimas:

Šalia kitų media veiksmų, buvo įrengtos pilnai brand‘intos stotelės, kuriose imituojamas erkės „namas“. Name buvo vaizuojama beveik pabudusi erkė, tiksintis laikrodis, rodantis, kiek nedaug liko iki sezono, žmogaus kūno žemėlapis su skaniausiomis vietomis (kur erkė dažniausiai įsisiurbia), erkių „darbo“ kalendorius ir žemėlapis su nuoroda iki artimiausios „Endemik“ klinikos, kur galima pasiskiepyti Encepur vakcina.