Array ( [0] => ar-ziurejom-eurovizija-per-lrt ) Ar žiūrėjom Euroviziją per LRT?
EN
Blogas

Ar žiūrėjom Euroviziją per LRT?

Ištikimus Fusedmarc gerbėjus turėjo nustebinti jų pasiryžimas eiti į Euroviziją, o dar labiau nustebinti turėjo jų laimėjimas nacionalinėje atrankoje: plačiai nežinoma grupė surinko maksimalius balus iš komisijos ir žiūrovų.

Aišku, kaip visad, daug negražių komentarų, nepalankių vertinimų, kiekvienas bando pasirodyti ekspertu. Kaip ir krepšinio pasaulyje, kiekvienas gali būti treneriu, taip ir čia, visi tampa muzikos ekspertais.  Fusedmarc muzika, kaip dažnai paminima skirta ne plačiajai auditorijai, žiniasklaida jų muziką vadina „intelektualia“ –  ne visiems įveikiama ir suprantama, tad kilo pakankamai daug abejonių, ar šiais metais Eurovizija bus taip pat aktyviai žiūrima, kaip prieš metus.  Nors nebuvo tokio buzz‘o, kaip su Donatu Montvydu, lietuviai 2-ąjį Eurovizijos pusfinalį televizijoje žiūrėjo netgi labiau.

Televizijos duomenys pateikiami be atidėto žiūrėjimo.

19 savaitės programų topuose, tiek 2016, tiek 2017 metais, pirmąsias vietas užima Eurovizija (Eurovizijos finalas bei 2-asis pusfinalis buvo labiausiai žiūrimos programos per visus 2016 metus). Deja, šių metų pirmasis pusfinalis televizijoje neturėjo tokio pasisekimo kaip prieš metus. Galima pasidžiaugti, kad 2-asis pusfinalis surinko daugiau reitingų nei 2016 metų antrasis pusfinalis (kuriame taip pat dalyvavo Lietuvių atstovas). Finalas atsidūrė topuose, bet nepatekus į finalą, jo reitingai mažėjo per pus.

Eurovizijos žiūrėjimo televizijoje pastebėjimai:

  • Net jei ir dauguma netiki Lietuvos sėkme Eurovizijoje, vis tiek ją žiūri – šiais metais 2-asis pusfinalis buvo žiūrimas labiau nei 2-asis pusfinalis televizijoje prieš metus.
  • 2017 metų antrasis Eurovizijos pusfinalis gana pastebimai iškėlė tos dienos LRT televizijos žiūrovų skaičių – netgi pralenkė 2016 m. antro pusfinalio dieną. Tačiau pirmasis pusfinalis ir finalas tokios didelės įtakos kaip pernai neturėjo.
  • Visos Eurovizijos transliacijos buvo žiūrimiausios savo laiku: nuo 22 val. antradienį, ketvirtadienį ir šeštadienį.

Keli Eurovizijos žiūrėjimo internete pastebėjimai:

  • Žiūrėjimui internete 2017 m. rinkomės didesnius ekranus.
  •  1-ojo pusfinalio dieną, lrt.lt sulaukė tik 6% mažiau realių lankytojų ir panašiai puslapio atvertimų kaip ir 2016 m., 2-asis pusfinalis, kur dalyvavo ir Lietuviai, sulaukė 13% mažiau realių lankytojų ir 8% mažiau puslapio atvertimų.
  • Kita diena po 2016 m. finalo ypač išsiskyrė lrt.lt atvertimų skaičiais, tačiau 2017 m. pasimatė Lietuvių nusivylimas 2-uoju pusfinaliu: jie naujienų nebeskaitė taip stipriai kaip prieš metus.
  • Finalas lrt.lt sulaukė reikšmingai mažesnio susidomėjusiųjų kiekio: arba mes nežiūrėjome finalo taip stipriai, arba žiūrėjome didelėmis draugų kompanijomis – taip smagiau ir visai įdomi pramoga. Lrt.lt portalas Eurovizijos finalo dieną sulaukė 34% mažiau realių vartotojų ir 34% mažiau puslapio atvertimų nei 2016 metų Eurovizijos finalo dieną.

Įkvėpimas diskusijoms:

  • Eurovizijos žiūrimumas priklauso ir nuo to, kaip atlikėjas palaikomas Lietuvoje, kiek jis/ji/jie žinomi vietinei publikai, koks jų santykis su klausytojais. Jei norime aukštų reitingų televizijoje ir daug peržiūrų internete, siųskime žinomus atlikėjus arba skandalus. Galbūt Lolita Zero galėjo būti antra Ukrainiečių Verka?
  • Lietuviams niekada nebus gerai J Netgi šiųmetinis laimėtojas portugalas, prie kurio dainos sunku prikibti, iš lietuvių sulaukia tiek daug negatyvo.
  • Apskirtai Eurovizija šiemet buvo žiūrėta vangiau. Kodėl – galima tik spėlioti. Galbūt tam įtaką darė mūsų pasirodymas, galbūt pamažu kintančios TV žiūrėjimo tradicijos, o gal tiesiog rinkomės žiūrėti kitus kanalus – ne LRT.